Posiłki

Dbając o prawidłowe żywienie naszych dzieci menu przedszkola jest dobrane zgodnie z wymogami dietetycznymi.

Gotujemy we własnej kuchni!

Przygotowując posiłki, uwzględniamy specyfikę każdej pory roku (w doborze produktów oraz technik gotowania). Potrawy przygotowywane są wyłącznie ze świeżych produktów, bez użycia konserwantów, dzięki czemu są smaczne i zdrowe.

Podczas posiłku wychowawcy dbają o przekazywanie i utrwalanie zasad właściwego zachowania przy stole i umiejętności posługiwania się sztućcami.

Nauczyciele zachęcają i namawiają do spróbowania nowych potraw, ale nie zmuszają do jedzenia. Jedzenie podawane jest na tacach, półmiskach i wazach. Wobec tego posiłki nigdy nie są limitowane, każde dziecko może dobrać ilość na talerzu, a także poprosić o dokładkę.

Uwzględniamy również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.

Zapewniamy 5 posiłków:

1. ŚNIADANIE -o godz. 9:00
  2. OBIAD (zupa) -o godz. 11:00
  3. OBIAD (drugie danie) -o godz. 13:00
  4. I PODWIECZOREK -o godz. 15:00
  5. II PODWIECZOREK -o godz. 17:00

Na każde życzenie dzieci, w ciągu całego dnia, podajemy wodę mineralną z dystrybutorów.

Aktualny tygodniowy jadłospis jest wywieszany w przedszkolu na tablicy informacyjnej.

W naszym przedszkolu dzieci mają możliwość stałego poznawania zasad samoobsługi i prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez Kuchcikowo- zajęcia kulinarne, na których dzieci samodzielnie przygotowują potrawy.